Blog

obrzeża

Obrzeża meblowe wpływają nie tylko na walory wizualne i użytkowe mebli, ale również na bezpieczeństwo osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Stanowią wykończenie brzegów, które chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi i wyszczerbieniem. Chociaż są stosunkowo niewielkim detalem, to jednak mają bezpośredni wpływ na estetykę oraz funkcjonalność mebli. Przekonaj się, na co zwracać uwagę podczas doboru obrzeży.

obrzeże meblowe

Obrzeża meblowe to bardzo ważny element wykończeniowy, wpływający nie tylko na estetykę mebli, ale również ich trwałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ich zadaniem jest wykończenie i zabezpieczenie ostrych, surowych krawędzi płyt. W naszej ofercie dostępne są obrzeża meblowe PCV w różnych typach C i T. Przekonaj się, jakie są ich najważniejsze cechy i zalety zastosowania.

obrzeże

Wszystkie przedmioty codzienne użytku, które są ostro zakończone, więc mogą stanowić zagrożenie, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dotyczy to m.in. mebli, które często posiadają elementy wymagające odpowiedniego wykończenia. W tym wpisie podpowiadamy, jak można skutecznie i estetycznie zabezpieczyć wystające, ostro zakończone elementy.

obrzeża

Profile PCV znajdują szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu. Wykorzystuje się je np. w budownictwie przy zabezpieczeniu krawędzi przedmiotów wykonanych z ceramiki lub ze szkła, w transporcie przy przewożeniu okien, szyb i innych kruchych przedmiotów o dużej powierzchni oraz w meblarstwie przy wykończeniu mebli. Ponadto stosuje się je także jako nakładki na poręcze i balustrady oraz uszczelki i amortyzatory. Ze względu na różnorodność zastosowań na rynku znaleźć można profile z tworzyw sztucznych, które różnią się kształtem, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz parametrami technicznymi. Sprawdź, na jakie cechy warto zwrócić uwagę przy ich zakupie.

profil PCV

W życiu codziennym, jak również w przemyśle nie tylko wykorzystywane są profile metalowe. Dużą popularnością ze względu na unikalne właściwości materiału cieszą się również profile PCV. Profile z tworzyw sztucznych to także ceniony materiał wykończeniowo-konstrukcyjny w różnego rodzaju usługach specjalistycznych, przemyśle meblarskim, hydraulice, sadownictwie. Gdzie konkretnie wykorzystuje się profile PCV?

czarne profile

Pojawienie się na rynku odpowiednich narzędzi do obróbki tworzyw sztucznych umożliwiło stworzenie nowych wzorów profili PCV. Dzięki temu producenci są w stanie dopasować wzory profili i ich pewne parametry do niestandardowych wymagań klientów. Co sprawia, że profile z PCV twardego oraz PCV miękkiego są tak chętnie wykorzystywane w różnych gałęziach przemysłu?

koszulka izolacyjna

Izolacja kabli, wiązek przewodów elektrycznych czy rur hydraulicznych jest niezwykle istotna dla prawidłowego funkcjonowania instalacji. W tym celu zaleca się zastosowanie wysokojakościowych produktów, które będą spełniać swoje funkcje przez lata. Podpowiadamy, dlaczego warto wybrać koszulkę izolacyjną, zamiast tradycyjnej taśmy.

koszulka izolacyjna

Uszkodzony kabel to problem, który w prosty i bezpieczny sposób można rozwiązać, jeśli oczywiście raz – ma się wiedzę jak to zrobić, dwa – dysponuje się odpowiednimi narzędziami i akcesoriami do naprawy kabli. Dzisiaj zajmiemy się ratowaniem kabli nie tylko elektrycznych, ale także kabli USB, HDMI, gdyż to im najczęściej „przytrafia się” awaria. Zobaczmy zatem jak naprawić uszkodzone kable?

koszulka izolacyjna

Zasadniczo istnieją dwa sposoby na izolację przewodów elektrycznych. Pierwszym – i niewątpliwie bardzo skutecznym – jest zastosowanie koszulek izolacyjnych. Cały proces izolacji musimy w tym przypadku rozpocząć od dopasowania koszulki (bądź rurki) do średnicy danego przewodu elektrycznego. Koszulki izolacyjne są szeroko używane w różnych gałęziach przemysłu, ze szczególnym uwzględnieniem prac precyzyjnych.

koszulka izolacyjna

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych (zwłaszcza w domowych warunkach) sposobów na izolację przewodów elektrycznych jest oczywiście taśma izolacyjna. Sposób ten jest jednak stosunkowo nietrwały, a niekiedy nawet i niebezpieczny. By prawidłowo zaizolować przewody, warto wykorzystać specjalistyczne koszulki izolacyjne.