Czym charakteryzują się obrzeża meblowe PCV?

obrzeże meblowe

Czym charakteryzują się obrzeża meblowe PCV?

Obrzeża meblowe to bardzo ważny element wykończeniowy, wpływający nie tylko na estetykę mebli, ale również ich trwałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ich zadaniem jest wykończenie i zabezpieczenie ostrych, surowych krawędzi płyt. W naszej ofercie dostępne są obrzeża meblowe PCV w różnych typach C i T. Przekonaj się, jakie są ich najważniejsze cechy i zalety zastosowania.

 

Najważniejsze cechy obrzeży meblowych PCV

Oferowane przez naszą firmę obrzeża meblowe PCV powstają z najwyższej jakości tworzywa, które jest nie tylko solidne i trwałe, ale również całkowicie bezpieczne dla użytkowników, gdyż w jego składzie nie ma żadnych szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich czy ftalanów. Są one odporne na czynników zewnętrzne i gwarantują wysoką wytrzymałość przy standardowym użytkowaniu. Cechują się nie tylko walorami użytkowymi, ale i estetycznymi. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej RAL, w tym zarówno w macie, jak i w połysku.

Nasza firma produkuje obrzeża meblowe PCV w różnych typach – profile C oraz T. Profile T występują w różnych wariantach: TL i TD. Wariant TL dochodzi do płyt, a TD — nachodzi na płytę. Są to elastyczne profile, które można bez trudu nabić na łuk płyty wiórowej o promieniu od 30 mm. Oprócz tego zapewniamy też profile T-LED, które są nowością w naszej ofercie.

Zastosowanie i funkcje obrzeży meblowych PCV

Zapewniane przez nas obrzeża meblowe PCV przeznaczone są do zastosowania jako wykończenie płyt wiórowych i laminowanego MDF (grubość 10, 12, 16, 18, 19, 22, 25, 28 mm) oraz blatów kuchennych (grubość: 28 i 38 mm). Chronią one krawędź płyty przed działaniem wilgoci i uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak np. uderzenia. Oprócz tego sprawiają, że obrzeża mebli są miękkie, a więc amortyzują przypadkowe uderzenia. Oczywiście bardzo ważne jest też to, że wpływają one również na walory wizualne mebli.

Poszukujesz wysokiej jakości obrzeży meblowych PCV? Skorzystaj z usług doświadczonego producenta! Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą — szczegółowo przedstawimy Ci naszą ofertę i odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.