Blog

taśmy

Tworzywa sztuczne wykorzystywane są w wielu branżach. Plastyfikowany PVC-P jest materiałem znanym od dawna i w związku posiada wiele różnych zastosowań. W tym artykule przedstawiamy najpopularniejsze i najpowszechniejsze z nich.

tworzywa sztuczne

Polichlorek winylu to jedno z najbardziej popularnych tworzyw sztucznych. Wykorzystywane jest do produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku, głównie ze względu na niską cenę i wysoką wytrzymałość. Pod względem produkcji i użycia jest na równi z polietylenem, polipropylenem i poliuretanem. Jakie są właściwości polichlorku winylu i jakie ma zastosowanie?

uszczelki

Każdego dnia w niemal każdej gałęzi przemysłu wykorzystywane są właściwości gumowych uszczelek. Mimo że jest to tak powszechny przedmiot, to niewiele osób wie, w jaki sposób uszczelki te powstają. Przedstawiamy proces produkcji gumowych uszczelek.

wężyk

Węże przemysłowe są elementami powszechnie używanymi w wielu branżach i dziedzinach przemysłu. Jakie konkretnie mają zastosowania?

wężyk

Efektywność, bezpieczeństwo i jakość wykonywanych zadań zależy m.in. od wykorzystywanych elementów. Wszystkie przyrządy muszą bowiem zostać dobrane do sytuacji, tak by spełniały swoją rolę w odpowiedni sposób. Jeśli chodzi o dobór węży przemysłowych, konieczne jest dopasowanie ich do charakterystyki prowadzonych działań. Co to oznacza? Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę? I gdzie można znaleźć wysokiej jakości węże techniczne? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. 

profil odbojowy

Profile odbojowe produkowane przez naszą firmę powstają z mieszanek najwyższej jakości tworzyw sztucznych, dlatego też wyróżniają się niezwykłą trwałością, wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne (m.in. wilgoć, promieniowanie UV, gwałtowne zmiany temperatury) i uszkodzenia mechaniczne. Zachowują swoje właściwości nawet przez wiele lat użytkowania. To wszystko sprawia, że wykorzystywane są w bardzo wielu branżach. Czytając dalszą część naszego wpisu, dowiesz się, jakie zastosowanie mają profile odbojowe.

obrzeże

Uszkodzone obrzeża płyty meblowej to dość częsty problem, który nie musi wcale oznaczać, że należy pozbyć się mebla i kupić nowy. Tego typu usterki można w stosunkowo prosty i szybki sposób naprawić samodzielnie. Jak to zrobić? W profesjonalnych zakładach stolarskich używa się w tym celu specjalnej okleiniarki, ale wiadomo, że w przydomowym warsztacie raczej takiego sprzętu nie znajdziemy. Z powodzeniem jednak można użyć przedmiotów dostępnych w każdym domu. W dalszej części naszego wpisu dzielimy się kilkoma praktycznymi wskazówkami.

obrzeża

Obrzeża meblowe wpływają nie tylko na walory wizualne i użytkowe mebli, ale również na bezpieczeństwo osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Stanowią wykończenie brzegów, które chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi i wyszczerbieniem. Chociaż są stosunkowo niewielkim detalem, to jednak mają bezpośredni wpływ na estetykę oraz funkcjonalność mebli. Przekonaj się, na co zwracać uwagę podczas doboru obrzeży.

obrzeże meblowe

Obrzeża meblowe to bardzo ważny element wykończeniowy, wpływający nie tylko na estetykę mebli, ale również ich trwałość, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Ich zadaniem jest wykończenie i zabezpieczenie ostrych, surowych krawędzi płyt. W naszej ofercie dostępne są obrzeża meblowe PCV w różnych typach C i T. Przekonaj się, jakie są ich najważniejsze cechy i zalety zastosowania.

obrzeże

Wszystkie przedmioty codzienne użytku, które są ostro zakończone, więc mogą stanowić zagrożenie, powinny być odpowiednio zabezpieczone. Dotyczy to m.in. mebli, które często posiadają elementy wymagające odpowiedniego wykończenia. W tym wpisie podpowiadamy, jak można skutecznie i estetycznie zabezpieczyć wystające, ostro zakończone elementy.